czwartek, 10 maja 2012

III krok do twojej idealnej diety

To już ostatnia rzecz, jaką musisz zrobić i jednocześnie najtrudniejsza. Kiedy wiesz już jaką chcesz osiągnąć wagę, jakie jest twoje zapotrzebowanie energetyczne i stan twojego zdrowia, musisz ustalić wartość kaloryczną diety.

W zależności od tego ile kilogramów masz zamiar zrzucić, trzeba ustalić taką dietę, żeby twój organizm potrafił ją znieść, dając widoczne efekty i brak skutków ubocznych. Trzeba pamiętać, że 1 kg ubytku masy ciała to 7000 kcal zjedzonych mniej. Można więc powiedzieć, że jeżeli dziennie będziemy spożywać o 500 kcal mniej niż wynosi nasze zapotrzebowanie energetyczne, to będziemy chudnąć ok. 0,5 kg tygodniowo.

Ustalenie diety, dzięki której będziemy chudnąć i równocześnie dostarczać wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, bez uszczerbku na zdrowiu, jest skomplikowane i wymaga fachowej wiedzy z zakresu dietetyki. Warto więc skorzystać z pomocy specjalisty, który oprócz stworzenia racjonalnej diety, dostosuje ją też do twoich preferencji żywieniowych. Nie ma bowiem nic przyjemnego w zmuszaniu się do jedzenia rzeczy, na widok których robi nam się niedobrze, lub które dla nas nie mają "smaku". Jeżeli dieta jest pełnowartościowa (tzn. dostarcza wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich ilościach), to możemy ją wielokrotnie powtarzać. Taka dieta nie będzie kosztowała wiele, a w przeciwieństwie do różnych innych środków na odchudzanie, jeżeli będziemy jej przestrzegać, na pewno przyniesie zadowalające efekty.

Po osiągnięciu upragnionych rezultatów, należy jedynie nauczyć się liczyć kalorie i pilnować się, by nie dostarczać ich więcej niż nasze dzienne zapotrzebowanie energetyczne.

1 komentarz:

  1. twoja strona jest naprawdę profesjonalna zawarłaś wiele cennych informacji na temat odżywiania i diety dla osób ,które poszukują wsparcia ...z niecierpliwością czekam na jeszcze!

    OdpowiedzUsuń